Jak pracuję?

1 etap

Przy pierwszym kontakcie (zazwyczaj telefonicznym) przeprowadzam krótki wywiad z opiekunem psa a jeżeli jest taka konieczność - proszę o mailowe wypełnienie i odesłanie kwestionariusza wywiadu behawioralnego (dotyczy on podstawowych informacji o psie, jego zdrowia, przeszłości, aktualnej sytuacji; jeżeli opiekun ma filmik z zachowaniem psa to proszę go o przesłanie).

2 etap

Pierwsze spotkanie odbywa się w domu opiekuna lub w plenerze (w zależności, gdzie pojawia się problem). Spotkanie to trwa około 1,5 – 3h.

3 etap

W trakcie pierwszego spotkania przeprowadzam z opiekunem dokładny wywiad dotyczący psa i jego problemów, obserwuję zwierzę, analizuję przyczynę zachowania, przedstawiam swoją ocenę problemu oraz wspólnie z opiekunem/opiekunami zwierzęcia ustalamy plan działania. Prezentuję jak ćwiczyć z psem – zależnie od jego motywacji i temperamentu.

Propozycja działań jest ustalana indywidualnie – czasami wystarczy tylko jedno spotkanie. W trudniejszych przypadkach konieczne są kolejne konsultacje i dłuższa praca z psem.

Ważnym elementem terapii jest stały kontakt behawiorysty z właścicielem psa, aby móc zmodyfikować podjęte działania.

 

2023 SUPERPIES Brzesko - psia behawiorystka | Polityka prywatności